Şirket Profilimiz
Temelleri 1946 yılında atılan Sözer Makina Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Türkiye’de yerli makine üretiminde 1900’lerin ikinci yarısından itibaren örnek gösterilecek bir şirkettir. SÖZER markası ile hizmet veren Firma, 1970’den günümüze dek özellikle boya ve kimya sektörüne yönelmiştir.

Söz konusu sektörlerde çok amaçlı çeşitli makineler ve komponentlerinin üretiminin yanı sıra, tasarım aşamasından başlayan hizmetleri arasında projelendirme, danışmanlık ve periyodik bakımlar örnek verilebilir. Ürün gamında Hızlı Devirli Mikser, Basket-Mill, Perl-Mill, Malaksör Macun Karıştırma Makinesi, Zet-Mill, Agitatör, Sıvı Doldurma ve Tartma Makinesi, Karıştırma Pervanesi ve Kazanı, Çeşitli Pompalar bulunmaktadır.

İmalatı yapılan makineler, boya ve kimya sanayinin yanı sıra kompozit, suni deri, tekstil, yalıtım sanayinde ve diğer viskoz mayilerin karıştırılması alanlarında çok yaygın olarak kullanılmaktadır. Türkiye’de çeşitli konularda üretim yapan ve sektöründe lider olan birçok firmayla çalışan Sözer Makina’nın ürün ve hizmetleri, yılların getirmiş olduğu deneyim ve güven sayesinde yurt dışı piyasalarda da son derece ilgi görmektedir.

Temmuz 2010 tarihi itibariyle taşındığı Kocaeli - Dilovası İMES Organize Sanayi Bölgesi’ndeki fabrikasında geçmişten gelen bilgi, beceri ve tecrübesiyle gözlerindeki bu heyecanı hiçbir zaman kaybetmeyeceğinin sözünü veren Sözer Makina, kuruluşundan itibaren kendilerine güvenenlere teşekkür etmektedir.