SÖZER’DE ÜRETİM VE ARGE

SÖZER MAKİNA için birinci öncelik güvenli ve kullanıcı dostu makinalar üretmektir. Bu konularla alakalı olarak makinalarımızı ve üretim sistemlerimizi geliştirmek için sürekli araştırmalar ve çalışmalar yapmaktayız. İnsan davranışlarının ve işlem süreçlerinin analiziyle başlayan ve teknoloji geliştirmeyle devam eden bu çalışmalarda insanla makine ara yüzü ilişkisinin geliştirilmesi amaçlanmıştır. Bunun sonucunda güvenli bir çalışma sağlanmaktadır. Üretimini yaptığımız tüm makinalarımız için oluşturduğumuz aşamalar ve testler bulunmaktadır. 74 yılı aşkın tecrübemizin getirdiği veriler doğrultusunda her aşamada uygulanan bu testler güvenli ve uzun ömürlü sorunsuz çalışan makinaları ortaya çıkarmamızı sağlamaktadır.

SÖZER MAKİNA, uluslararası standartlarda üretim yapabilme kapasitesi ve sektörde ki esnek pazar taleplerini karşılayabilme gücü ile Ar-ge projelerine verdiği önem ve yatırımlar sayesinde özellikle Türkiye’de 74 yılı aşkın tecrübesiyle sektörün gelişimine yön veren proaktif bir yapıya sahiptir.

SÖZER MAKİNA ürünlerinin ve hizmetlerinin güvenilir, kaliteli, sağlam, verimli ve çevreci olmasını hedefleyerek, uluslararası standartlar kapsamında ISO 9001:2015, ISO 14001:2015, ISO 18001:2007 denetlemeleriyle sürekli gelişim ilkesi ışığında müşteri memnuniyetini amaç edinmiştir.

Üretimin her aşamasında verimli ve kaliteli bir yapıyı benimseyen SÖZER MAKİNA, sürekli iyileştirme ve kaliteyi ön planda tutmaktadır. Yalın üretim anlayışı ile israfı ortadan kaldırmanın yanı sıra, üretim sistemini doğaya karşı saygılı kılar ve müşterilerin SÖZER MAKİNA ürünlerinin en yüksek kalite, güvenilirlik ve dayanıklılık standartlarına uygun olduğundan emin olmalarını sağlamaktadır.

5 bin m2 kapalı alan üzerine kurulu fabrikası ve 74 yıllık üretim tecrübesi ile SÖZER MAKİNA sektörde en çok deneyime ve yaşanmışlığa sahip olan bir firmalardan biridir.

SÖZER MAKİNA Üretim Sistemi, just in time (JIT) üretim metodolojisi ile ihtiyaç kadar talebi, yüksek standartlarda kalite ile hızlı bir şekilde üretmek ve istendiği zamanda doğru yere sevk etmek prensibi üzerine çalışmalarına devam etmektedir. Bu anlayış üretim hatlarında mümkün olduğunca çok miktarda üretimin sağlanması için, büyük ölçekli stoklar gerektiren geleneksel üretim sistemlerinden radikal bir kopuşu temsil etmektedir.

SÖZER MAKİNA, Türkiye’de ve dünyada benzer iş yapan firmalar arasında, en çok farklı çeşitte ve tipte makine üretimi yapabilen firmalardan birisidir. 74 yılı aşkın saha tecrübesi, bilgi birikimi ile otomasyon sistemli tam veya yarı otomatik tesislerin kurumlarını başarıyla gerçekleştirebilmektedir.

SÖZER MAKİNA’ın gelişiminin ve rekabette öne geçmesinin anahtarı, AR-GE’ye verdiği stratejik önemdir. Dünyadaki gelişmeleri yerinde ve hızlı takip edebilme adına yapılan yatırımlar, teknolojik, kaliteli ve üstün makineler üretme tutkusundan gelmektedir. Bu bağlamda SÖZER MAKİNA, dünyanın en büyük beş makine üreticisinden biri olma hedefi yolunda hızla ilerlemektedir.