Sabit Mikser Makineleri
KULLANIM ALANLARI :

Hızlı veya ağır devirli mikser makinelerinin kapalı sistem olarak kimya sektörüne yönelik, özellikle sıvı ile tozun veya sıvı ile sıvının son derece homojen ve dispersiyonun gerektiği uygulamalarda kullanılmaktadır. Çeşitli viskozitelere sahip ürünlerin yoğunluğuna uygun olacak şekilde efektif motor güçlerine sahip bu mikserler boya, mürekkep, vernik, pigment pastası, çeşitli petrokimyasal ürünler üretiminde hizmet verebilmektedirler.

KARIŞTIRMA DEVRİ :

Hızlı devirli mikser makinelerinin karıştırma devri sabit tek devir olabileceği gibi, hız kontrol frekans konvertör kontrollü olarak değişken devirli de olabilmektedir. Kullanılan hız kontrol konvertörü ağır hizmet tipi kullanıldığından, gerektiğinde kısa bir süreliğine de olsa mikserin motor gücünün üzerinde bir güç verebilme özelliğine sahiptir. Standart olarak fabrika çıkışı mikser karıştırma devri 100-1.500 devir/dakika olarak ayarlanmaktadır. İstenilen durumlarda ağır devirli ve değişik karıştırma sistemli olarak da tasarlanabilmektedir.

 

YERLEŞİM :

Sabit mikser makineleri ister kendi ayakları üzerinde, ister platform üzerine yerleştirilebilmektedir. Genelde yerleşim alanından tasarruf edilmek istendiğinde veya otomasyonlu üretim sistemlerine uygun bir mikser makinesi tipidir.

DİĞER ÖZELLİKLER :

Üstten veya alttan yataklamalı sıyırıcı sistemi ile efektif karışımı en kısa sürede elde etmektedir. Standart olarak zaman ayarlı karışım özelliği bulunmaktadır.

OPSİYONEL İSTEKLER :

ATEX Zone 1 EEx dIIB T4 standartlarında ex-proof, vakum, kazan kenarı hareketli sıyırıcı, yarı veya tam otomatik reçete kontrol sistemi, PLS kontrol sistem, yük hücresi ve indikatör uygulaması opsiyonel özellik olarak sunulmaktadır.