Platform Tipi Mikser Makineleri
KULLANIM ALANLARI :

Hızlı devirli mikser makineleri özellikle sıvı ile tozun veya sıvı ile sıvının son derece homojen ve dispersiyonun büyük kapasitelerde üretim gerektiği uygulamalarda kullanılmaktadır. Çeşitli viskozitelere sahip ürünlerin yoğunluğuna uygun olacak şekilde efektif motor güçlerine sahip bu mikserler boya, mürekkep, vernik, pigment pastası, çeşitli petrokimyasal ürünler üretiminde hizmet verebilmektedirler.

KARIŞTIRMA DEVRİ :

Sabit tek devir olabileceği gibi, hız kontrol frekans konvertör kontrollü olarak değişken devirli de olabilmektedir. Kullanılan hız kontrol konvertörü ağır hizmet tipi kullanıldığından, gerektiğinde kısa bir süreliğine de olsa, mikserin motor gücünün üzerinde bir güç verebilme özelliğine sahiptir. Standart olarak fabrika çıkışı mikser karıştırma devri 100-1.500 devir/dakika olarak ayarlanmaktadır.

KALKIP İNME :

Elektro-hidrolik sistemli olarak kendi gövdesi üzerinde kalkıp inme özelliğinin yanı sıra, istenilen bir yükseklikte karıştırma yapma özelliğine de sahiptir. Platform tipi mikser makinelerinde kendi gövde ekseni etrafında 360º dönebilme özelliği ile makine etrafındaki kazanlara da hizmet verebilmektedir. Bazı tiplerinde mikser kafası dönme sistemi manuel, bazılarında ise otomatik olarak gerçekleştirilmektedir. Merkezde bulunan mikser makinesi etrafına dört adede kadar karıştırma kazanı yerleştirerek, son derece efektif bir üretim sağlanabilmektedir.

DİĞER ÖZELLİKLER :

Düşük devirlerde uzun süreli çalışmaya olanak sağlayan ana elektrik motorunun soğutma motoru da vardır. 3.000 litre ve üzeri kapasitelerde, mikser kafası motor-redüktör akupleli döndürme sistemi ile dönüş sağlanmaktadır. Standart olarak zaman ayarlı karışım özelliği bulunmaktadır.

OPSİYONEL İSTEKLER :

ATEX Zone 1 EEx dIIB T4 standartlarında ex-proof, vakum, kazan kenarı hareketli sıyırıcı, yarı veya tam otomatik reçete kontrol sistemi, PLS kontrol sistemi, yük hücresi ve indikatör uygulaması, platform imalatı opsiyonel özellik olarak sunulmaktadır.