Sývý Ürün Dolum ve Tartým Makineleri
KULLANIM ALANLARI :

Özellikle kimya sanayinde boya dolum ve tartımda kullanılmasının yanı sıra, kozmetik ve gıda sanayinde akıcılığı olan ince ve kalın viskozitede her türlü sıvıların tartılarak dolumunu yarı otomatik olarak seri bir şekilde sağlamaktadır.

DOLUM VE TARTIM KAPASİTESİ :

250 gr’dan 30 kg’a kadar istenilen herhangi bir aralıkta, dakikada 6 adetten 30 adede kadar (dolumu yapılacak ürün kabının hacmine ve ürün viskozitesine göre) değişebilen aralıklarda dolumu ve tartımı yapabilmektedir.

TASARIM :

Makine, kendi bünyesinde bulunan pompa yardımıyla kendi dolum kazanı içerisindeki seviye tespit sistemi ile üretim kazanındaki ürün bitene kadar otomatik olarak devreye girip çıkarak dolum kazanını sürekli dolu tutmaktadır. Yük hücresi ve indikatörü ile tartım ve dolum miktar girişini elektronik olarak yapmaktadır. Özel indikatör sistemi sayesinde her dolumda otomatik kalibrasyon yaparak çok hassas dolum gerçekleştirmektedir. Besleme pompası olarak dişli pompa kullanılmaktadır.

DİĞER ÖZELLİKLER :

Makine kazanı, dolum nozulları ile doldurulan sıvı ile temas eden tüm yüzeyler paslanmaz çelik malzemeden üretilmektedir. Makine ile beraber küçük ve büyük dolumlarda kullanılmak üzere iki değişik çapta dolum nozulu verilmektedir. Makinenin temizliği az bir solvent ile kolayca yapılabilmektedir. Tekerlekleri sayesinde istenilen yere çekilebilmektedir. Boş kabın koyulacağı tartım kefesinin yüksekliği ayarlanabilir şekilde dizayn edilmiştir. Makinenin, çalışabilmesi için, 6 bar basınçlı havaya ihtiyacı bulunmaktadır.

OPSİYONEL İSTEKLER :

ATEX Zone 1 EEx dIIB T4 standartlarında ex-proof imalatı opsiyonel özellik olarak sunulmaktadır.