Yoðun Ürün Dolum ve Tartým Makineleri
KULLANIM ALANLARI :

Özellikle kimya sanayinde kendi akıcılığı olmayan yüksek viskoziteye sahip macun, gres yağı, baskı mürekkebi gibi ürünlerin hassas ve efektif bir şekilde kutulara doldurulmasında kullanılmaktadır.

DOLUM VE TARTIM KAPASİTESİ :

Makine 1 kg’dan 30 kg’a kadar dolum yapabilmektedir. Örneğin 25 kg’lık kutular için, ürün viskozitesine göre, dakikada 4 ile 6 adet kutu dolumu ve tartımı gerçekleştirmektedir.

TASARIM :

Makine, kendi bünyesinde bulunan helisel eksantrik vidalı pompası yardımıyla dolum nozullarını besleyerek dolumun efektif bir şekilde yapılmasını sağlamaktadır. Makinede iki adet dolum ünitesi bulunmaktadır. Her iki dolum ünitesinin ayrı ayrı yük hücresi ve indikatörü bulunmaktadır. Böylece iki taraftan da dolum yapılabilmektedir. Yük hücresi ve indikatörü ile tartım ve dolum miktar girişini elektronik olarak yapmaktadır. Özel indikatör sistemi sayesinde her dolumda otomatik kalibrasyon yaparak çok hassas dolum gerçekleştirmektedir.

DİĞER ÖZELLİKLER :

Makinedeki dolum nozulları ile doldurulan ürünle temas eden yüzeyler paslanmaz çelikten üretilmektedir. Dolum nozullarına gelen hatlar paslanmaz boru ve flex borulardan oluşmaktadır. Bu boru hatları üzerinde otomatik olarak açılıp kapanan pnömatik vanalar bulunmaktadır. Makinenin, çalışabilmesi için, 6 bar basınçlı havaya ihtiyacı bulunmaktadır.

OPSİYONEL İSTEKLER :

ATEX Zone 1 EEx dIIB T4 standartlarında ex-proof imalatı opsiyonel özellik olarak sunulmaktadır.