Hazýr Sýva Mikser Makineleri
KULLANIM ALANLARI :

Hazır sıva mikser makineleri genelde dış cephe kaplama uygulamalarında kullanılan sıva tarzı, içeriğinde kum veya agrega gibi partiküller içeren viskozitesi boyaya göre daha yoğun olan ürünlerin homojen ve efektif karışımında kullanılmaktadır.

TASARIM :

Sabit veya döner hareketli olmak üzere iki ayrı şekilde tasarlanmıştır. Genelde büyük tonajlarda üretim yapıldığından platform üzerinde yerleşimi yapılmaktadır. Ağır devirli karıştırma sistemine sahip hazır sıva mikser makinesinde karıştırma işlemi mil üzerinde bulunan ve kazan kenarına kadar uzanan açılı yerleştirilmiş kollar aracılığı ile yapılmaktadır. Karıştırma ağır devirde gerçekleştirildiğinden kum ve agrega tarzı tanecikler karışım içerisinde çok homojen olarak karışmaktadır.

DİĞER ÖZELLİKLER :

Makine, elektro-hidrolik sistemli olarak kendi gövdesi üzerinde kalkıp inebilen ve etrafına yerleştirilen en fazla dört kazana birden hizmet verebilen tipi yanı sıra tek kazana hizmet verecek şekilde sabit tip olarak da dizayn edilmektedir. Zaman ayarlı karışım özelliği ile makineye bağımlı olmayı ortadan kaldırmaktadır. Karıştırma devri standart olarak 50 devir/dakika şeklinde üretilmektedir.

OPSİYONEL İSTEKLER :

ATEX Zone 1 EEx dIIB T4 standartlarında ex-proof, yarı veya tam otomatik reçete kontrol sistemi, PLS kontrol sistemi, karıştırma devir hızının daha farklı ve ayarlanabilir olma özelliği opsiyonel özellik olarak sunulmaktadır.

Makine Tipi SHSM 1 SHSM 3 SHSM 5 SHSM 8
Ana Motor (Kw) 11 15 30 30
Karıştırma Devri (d/d) 50 50 50 50
Toplam Hacim (Lt) 1000 3000 5000 8000
Faydalı Hacim (Lt) 800 2400 4000 6400