Yatay Mikser Makineleri
KULLANIM ALANLARI :

Genelde yüksek viskoziteli saten alçı, macun tarzında boya öncesinde uygulama yapılacak yüzeyin temiz ve düzgün olması için uygulanan; ancak az da olsa akarlılığı olan maddelerin karıştırılmasında kullanılmaktadır. Kullanılan sanayi ürünleri içerisine çeşitli mastikler, sızdırmaz elastik ürünler, poliüretan ürünler, patiler, çeşitli pastalar dahil edilebilinir.

TASARIM :

Büyük makine boyutlarına rağmen kolay kurulum ve devreye alma avantajı ile yüksek güç aktarımı sayesinde yatay mikser makinelerini, üretim için cazip bir hale getirmektedir. Yatay mikser makinelerinin karıştırma kazanı içerisinde yer alan yatay mil üzerinde belirli aralıklarla yerleştirilmiş kollar ve bu kolların uçlarındaki yay şeklindeki paletlerde kimyasal ürünlere dayanıklı polietilen sıyırıcı lamalar bulunmaktadır. Güçlü yapıya sahip kollar yardımıyla kazan içerisindeki ürün çok kısa sürede çok homojen olarak karışmaktadır. Sıyırıcı lamalar ile de kazan içerisi sıyrılarak bir sonraki üretim için temizleme işlemini de en aza indirgemiş olmaktadır.

DİĞER ÖZELLİKLER :

Ürün ile temas eden tüm yüzeyler (buna karıştırma kazanı, karıştırma mili ve kolları da dahildir) komple AISI 304 kalite paslanmaz çelik malzemeden üretilmektedir. Rahat ham madde yüklemesi için kendi bünyesinde platformu bulunmaktadır. Karıştırma devri hız kontrol frekans konvertörü ile ayarlanabilir şekilde üretilmektedir. Karıştırma kazanı üzerindeki mazgallı kapak sistemi elektro-hidrolik olarak açılıp kapanmaktadır.

OPSİYONEL İSTEKLER :

ATEX Zone 1 EEx dIIB T4 standartlarında ex-proof, yarı veya tam otomatik reçete kontrol sistemi, PLS kontrol sistemi, mil yataklamalarında sızdırmazlık sistemi olarak mekanik salmastra, karıştırma mil yapısının özel istek üzerine dizaynı opsiyonel özellik olarak sunulmaktadır.

Makine Tipi SMP 1700-I SMP 2500-I SMP 3500-I SMP 7000-I
Ana Motor (Kw) 22 30 37 55
Karıştırma Devri (d/d) 0 - 35 0 - 35 0 - 35 0 - 35
Toplam Hacim (Lt) 1700 2500 3500 7000