Labaratuar Hýzlý Devirli Mikser Makineleri
KULLANIM ALANLARI :

Yeni ürün gelişimi, mevcut ürün testi gibi pilot uygulamaların gerekli olduğu laboratuar aşamasında yaygın olarak kullanılmaktadır. Genelde homojen bir karışım, kaliteli bir dispersiyon yapabilen hızlı devirli mikser ile elde edilebilinir. Çeşitli çaplarda sunulan karıştırma pervaneleri ile karıştırma yapılan kazana veya kaba en uygun olanının seçilmesi sonucunda mükemmel dispersiyon sağlanmaktadır.

TASARIM :

İşletmelerin laboratuar tarafında yer alacak mikser tipi pratik ve minimum bir şekilde yer kaplayacak biçimde dizaynının yanı sıra son derece güçlü bir yapıya sahip dizaynı vardır. Opsiyonel karıştırma aparatları sayesinde karıştırma, dispersiyon ve ezme işlemini tek bir makinede yapabilme özelliği de sunulmaktadır. Böylece düşük, orta ve yüksek viskoziteli ürünlere de hizmet verebilmektedir.

DİĞER ÖZELLİKLER :

1,1 Kw ana motora sahip mikser makinesi 0-3000 devir/dakika aralığında hız kontrol konvertörü ile istenilen devirde karıştırma yapma özelliğine sahiptir. Karşı ağırlık sistemi ile karıştırma kafası grubu yukarı-aşağı rahatça inip kalkabilmektedir. Karıştırma kazanını veya kabını sabitlemeye yarayan kıskaç sistemi bulunmaktadır. Maksimum 10 litre karıştırma kapasitesine sahip mikser makinesi monofaze olarak çalışmaktadır.

OPSİYONEL İSTEKLER :

ATEX Zone 1 EEx dIIB T4 standartlarında ex-proof özelliği, yüksek viskoziteli ürünlerin karışımı ve ezme işlemi için ilave aparatlar, karıştırma bölgesinin koruma çerçeveli olması, yukarı-aşağı hareketinin pnömatik tahrikli olması opsiyonel özellik olarak sunulmaktadır.

Makine Tipi SM 10 - L
Ana Motor (Kw) 1,1
Karıştırma Devri (d/d) 0 - 3000
Toplam Hacim (Lt) 10
Faydalı Hacim (Lt) 4,8
İmalat Miktarı (Kg) 5 - 10
* Yaklaşık 1,3 Kg/Dm3 özgül ağırlığa ve viskoziteye göre hesaplanmıştır.