Labaratuar Zet Mikser Makineleri
KULLANIM ALANLARI :

Yoğun viskozite aralığında bulunan ürünlerin pilot üretim ve ürün geliştirme sürecinde ana üretime girmeden önce kullanılmaktadır. Laboratuvar Zet Mikser Makinesi sayesinde bir takım hataları pilot üretimde minimuma indirgeyerek olası yüksek üretim hata maliyetlerinden kaçınılmasını sağlamaktadır.

TASARIM :

Üç ayrı karıştırma hacmine sahip makinenin, laboratuvar üretimi için en uygun hacim opsiyonu sunulmaktadır. Kolay sökülüp takılma, makine temizliği ve kullanışlılığı açısından da önem kazanmaktadır. Operatörün makineyi en verimli halde kullanabilmesi için tasarlanan dizaynı ile kullanım kolaylığını ön planda tutmaktadır.

BOŞALTIM SİSTEMİ :

En küçük karıştırma hacmine sahip olan 600 ml’lik Zet Mikser Makinesi’nde yan cidar tamamen pratik bir şekilde sökülerek, kazan içerisindeki ürün manuel olarak dışarı alınır. Diğer 3 ve 5 litrelik modellerde ise ürün boşaltımı, seçim doğrultusunda, ekstrüder veya kazan döndürme sistemi ile yapılabilmektedir. Her iki yönde dönebilen karıştırma paletleri sayesinde boşaltma işlemi daha da kısa sürede yapılabilmektedir.

OPSİYONEL İSTEKLER :

ATEX Zone 1 EEx dIIB T4 standartlarında ex-proof, vakum, PLS kontrol sistemi, kazanın çift cidarlı olma (ısıtma veya soğutma amaçlı), karıştırma paletlerinin paslanmaz çelik döküm olması, karıştırma paletlerinin ve sonsuz vidanın dönüş hızlarının devir ayarlı olması opsiyonel özellik olarak sunulmaktadır.

Makine Tipi SHK 06 SHK 3 SHK 5
Ana Motor (Kw) 0,37 1,5 1,5
Ekstrüder Motoru (Kw) - 0,37 0,37
Vakum Pompası Motoru (Kw) 0,37 0,37 0,37
Karıştırma Devri (d/d) 38 / 56 25 / 42 25 / 42
Toplam Hacim (Kg) 0,6 3 5
Faydalı Hacim (Kg) 0,15 - 0,42 0,75 - 2,1 1,25 - 3,5