Labaratuar Basket Mill Islak Öðütme
KULLANIM ALANLARI :

Islak öğütme ve dispersiyon işleminin gerekli olduğu düşük ve orta viskozite aralığına sahip ürünlerin prosesinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Genelde laboratuvar aşamasında boya, pigment pastası, baskı mürekkebi gibi ıslak öğütmenin önem kazandığı alanlarda sadece dispersiyonun yeterli olmadığı durumlarda tercih edilmektedir. Katı tanecik boyutunun sıvı içerisinde ezilerek minimum orana indirgenmesinde etkili bir makine tipidir.

TASARIM :

Öğütme sepetinin dizaynı tamamen ürün sirkülasyonunun sepet içerisinden yoğun bir şekilde geçişi üzerine tasarlanmıştır. Sepet altındaki özel pervane yapısı ile ürünün öğütme sepeti içerisine çekilmesi sağlanmaktadır. Diğer bir önemli unsur olan öğütme sepeti ve öğütme boncuklarının temizliği ise ürünün çözücü maddesi içerisinde çalıştırılarak çok kolay bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

DİĞER ÖZELLİKLER :

Karşı ağırlık sistemi sayesinde kolayca yukarı-aşağı hareketi sağlanmaktadır. Ürün kazanını sabitlemeye yarayan kıskaç sistemi bulunmaktadır. Öğütme sepetinin ısınma durumuna karşı, soğutma amaçlı çift cidarlı üretimi mümkündür. Ürün sıcaklığını gösteren ısı sensörü standart olarak sunulmaktadır. Karıştırma devri olarak 0-3.000 devir/dakika aralığında hız kontrol frekans konvertörü ile ayarlı karışım yapabilmektedir. Kazan üstünü kapalı tutan kapak sistemi bulunmaktadır.

OPSİYONEL İSTEKLER :

ATEX Zone 1 EEx dIIB T4 standartlarında ex-proof, vakum, PLS kontrol sistemi, pnömatik yukarı-aşağı hareket sistemi opsiyonel özellik olarak sunulmaktadır.

Makine Tipi SBM 10 - L
Ana Motor (Kw) 1,5
Karıştırma Devri (d/d) 0 - 3000
Toplam Hacim (Lt) 10
Faydalı Hacim (Lt) 4 - 8
İmalat Miktarı (Kg) 0,25
* Yaklaşık 1,3 Kg/Dm3 özgül ağırlığa ve viskoziteye göre hesaplanmıştır.