Kazanlar ve Stoklama Tanklarý
KULLANIM ALANLARI :

Düşük ve yüksek kapasiteli olarak tasarlanan mikser makineleri kazanları ve stoklama siloları genelde mikser ile üretim için, karıştırma yapılan ürünü bir yerden bir yere nakletmek, hazır ürün ve ham madde stoklamak için kullanılmaktadır. Düşük kapasiteli mikser kazanları mobil yani tabanında tekerlekleri olan, yüksek kapasiteli olanları ise platforma oturacak veya kendi destek ayakları üzerinde yükselecek şekilde dizayn edilmektedir.

YAPISAL ÖZELLİKLER :

(A) tipi alttan tekerlekli olan kazanlar genelde 2000 litreye kadar tercih edilmektedir. 2000 litre üzerindeki kapasitelerde (B) tipi alttan bombeli, sabit ayaklı, zemine oturan veya platforma asmalı şekilde kullanılmaktadır. Tekerlekli olan tipte çıkış manşonu kazan tabanı ile yan cidarın birleştiği noktada, ayaklı veya platforma oturan tiplerde ise alt bombenin merkezinde yer alır. Tekerlekli kazanların yan taraflarında kazanı yürütmek için tutma kolları vardır.

DİĞER ÖZELLİKLER :

Kazan kapasitesi, üretimde kullanılmak üzere 1 litreden 10.000 litreye, stoklamada kullanılmak üzere 5.000 litreden 20.000 litreye ve ham madde siloları olarak ise tercih edilen herhangi bir kapasitede imal edilmektedir. Genelde AISI 304 kalite paslanmaz çelik malzemeden imal edilmekte olan kazanlar, ürünün kimyasal yapısına göre malzeme tercihi yapmak da mümkündür.

OPSİYONEL İSTEKLER :

Üretim malzemesi olarak St 37 kalite karbon çelik veya AISI 316 kalite paslanmaz çelik kullanılabilinir. Kazan dizaynı üretim prosesine göre farklı yapılabilinir. Kazanlar, ısıtma ve soğutma amaçlı kullanılmak üzere çift cidarlı yapılabilinir. Kazan çıkış manşonlarına özel vanalar konulabilinir. Kazan vakum tutacak şekilde dizayn edilebilinir. Kazan tekerlekleri değişik malzemeden yapılabilinir.