Mikser Makineleri Pervaneleri
KULLANIM ALANLARI :

Düşük ve orta viskozitelere sahip ürünlerin mikser makineleri ile üretilmesi esnasında karıştırma ve dispersiyon özelliğini makineye kazandıran ve yüksek devirlerde çalışmaya uygun karıştırma pervaneleri hemen hemen tüm sanayi dallarında yaygın olarak kullanılmaktadır.

TASARIM :

Dispersiyon özelliğine sahip mikser makine pervanelerinin özel kanat yapısı sayesinde karıştırılacak ürünün sıcaklığını arttırmadan kısa sürede homojen karışıma ulaştırması en işlevsel özelliğini oluşturmaktadır. Kanat açılarının özel yapısı da dispersiyon sürecini minimuma indirgemek üzerine geliştirilmiştir.

DİĞER ÖZELLİKLER :

Ø 40 mm’den Ø 900 mm’ye kadar istenilen ölçülerde, 2 mm’den 4 mm’ye kadar çeşitli kalınlıklarda, AISI 304 kalite veya özel istek üzerine AISI 316 kalite paslanmaz çelik malzemeden balansı alınmış olarak üretilmektedir. Üretimi yapılan pervaneler isteğe göre bağlantı delikleri açılarak montaja hazır bir şekilde teslim edilmektedir.

ÖNEMLİ BİLGİLER :

İdeal karışımı elde edebilmek için karıştırma pervanesi çapı, üretim kazan çapının 1/3 oranında olması gerekmektedir. Pervane çapının seçimi, mikser makinesinin motor gücü, maksimum karıştırma devri ve üretim kazanının çapı ile orantılıdır. Seçimi doğru yapılmamış bir pervane, dispersiyonda kayıp ve
imalat sürecinin uzamasına yol açmaktadır. Deneyimli mühendisler ile pervane seçimi konusunda doğru olanı bulma hizmeti verilmektedir.

OPSİYONEL İSTEKLER :

Pervane kanatçıkları elmas uçlu olabilmektedir. Bu, pervane kanatlarının aşınma süresini çok daha aza indirgemektedir. Çift katlı turbo pervane ve pencereli tip özel pervane üretimi de yapılabilmektedir.