Sývý Filtreleme Üniteleri
KULLANIM ALANLARI :

Akışkanlığı bulunan, viskozitesi çok yüksek olmayan ürünlerin (boya, mürekkep gibi) içindeki yabancı cisim, istenmeyen büyük partiküllerin elenmesi ve süzülmesi amacı ile yaygın olarak kullanılmaktadır.

TASARIM :

Filtre ünitesinin ürünle temas eden tüm yüzeyleri, içindeki filtre elek teli dahil olmak üzere, paslanmaz çelik malzemeden imal edilmektedir. Bir pompa vasıtası ile filtre edilmek istenilen ürünün filtreye basılması üzerine kurulmuş tasarımı sayesinde filtrenin kapasitesi tamamen kullanılan pompa debisi ile orantılı şekilde çalışmaktadır. Kolay temizleme olanağı ile de renkler arasında vakit kaybetmeden geçiş yapılabilmektedir.

DİĞER ÖZELLİKLER :

Filtreye ürün girişi üst tarafından yapılır. Filtre içinde bulunan şamandıra vasıtasıyla filtreye giren ürün elek teline doğru yönlendirilerek elekten geçmeye zorlanmaktadır. Elek telinden geçen ürün, filtre tabanına doğru süzülerek dış haznenin iç yüzeyinden aşağı akar ve altta bulunan çıkış ağzından dışarı akar. Filtre, dış kenar yüzeyindeki ayaklar ile düz zemine oturmaktadır. Süzme elek teli gözeneği 25 mesh ölçüsündedir.

OPSİYONEL İSTEKLER :

Süzme elek teli gözeneği ölçüsünün isteğe göre kullanılması ve filtre ünitesinin pompa akupleli olması opsiyonel özellik olarak sunulmaktadır.