Kýzgýn Yað Üniteleri
KULLANIM ALANLARI :

Her türlü endüstriyel üretim esnasında ortama ilave sıcaklık verilmenin gerekli olduğu durumlarda, başta kimya sektörü mikser uygulamalarında olmak üzere çift ceketli mikser kazanlarında ısı transfer yağının ısıtılıp sirküle ettirilmesi durumlarında yaygın olarak kullanılmaktadır.

TASARIM :

Kızgın yağ ünitesinin kompakt yapısı sayesinde ısı transfer yağının istenilen derecelere yükseltilip pompa vasıtasıyla sirküle ettirilmesi tek bir ünite tarafından gerçekleştiriliyor olması, basit çözüm odaklı tasarımından dolayı kullanışlı bir hal almaktadır.

DİĞER ÖZELLİKLER :

Kendi bünyesinde bulunan kızgın yağ deposu içerisindeki rezistanslar vasıtasıyla yağ istenilen sıcaklığa getirilir. Ünite üzerindeki termostat ile de istenilen sıcaklık sürekli sabit tutulur. Kızgın yağ pompası ile de ısıtılan yağ istenilen yere basılarak, sirkülasyon sağlanır. Standart olarak pompa kapasitesi 0,75 m³/saat şeklindedir ve 0,75 kW elektrik motorundan tahrik almaktadır.

OPSİYONEL İSTEKLER :

ATEX Zone 1 EEx dIIB T4 standartlarında ex-proof olması, PLS kontrol sistemi ve kızgın yağ pompası kapasitesinin isteğe göre yapılması opsiyonel özellik olarak sunulmaktadır.